Sloboda

transformačný sebarozvojový seminár - návod k človeku

Čo nám najčastejšie bráni podávať plný pracovný výkon? Dobre sa učiť? Naplno si užívať život? Mať v poriadku vzťahy? Čo dáva psychosomatike takú moc nad našim zdravím? Sú to putá našej vlastnej mysle. Obmedzujúce vzorce správania sa, vnášajúce do našich životov mantinely, stres a chaos znovu a znovu. Seminár Sloboda je o mysli, egu, strese, programoch v hlave a ich prepisovaní. Je o ceste od emočnej nevyrovnanosti, problémov, strachu k osobnej sile, energii, kľudu a harmónii. Je praktickým návodom k samotnému človeku, ktorý nám zabudli dať pri narodení.
Kľúčové slová

ego, stres, vzorce správania sa
telesná chémia stresu
myseľ - koncept tabule, archetypy
ladenie programov v našej hlave
vzory, sexualita, osobná sila, láska, pravda
telesná chémia lásky
užitočné techniky, prax, relax
sloboda
Podkladom pre seminár je analytická psychológia, archetypy C.G. Junga, trénerská (jóga) a konzultačná (sebarozvoj) prax a skúsenosti nadobudnuté počas života v Shaolinskom kláštore. Všetky techniky na prácu s mysľou sú overené nielen mojou praxou a mal som možnosť overiť si ich účinnosť v tých najťažších podmienkach, počas pobytu v tme (24 dní), kde som bol len ja, ticho a moja myseľ.
Osnova seminára


Čítaš správne. Je dobré sa na začiatku naladiť na to, čo príde. Seminár bude výdatný a budeme potrebovať množstvo energie. Našťastie sa u mňa vždy nájde nejaký vynikajúci domáci cheesecake a seminár začne poctivou porciou z neho. Nebude chýbať šlahačka obsypaná čokoládou alebo grankom. Mňam.

Všetko potrebné o strese. Čo v nás riadi a vyvoláva stresové reakcie. Prečo sa vôbec vyvynuli. Kedy sa stres zvrháva z pomocného nástroja na deštrukčný mechanizmus. Press nemusí byť vždy stress. Na akom princípe funguje, aké za sebou zanecháva následky a prečo je potrebná práca na osobnej sile, keď sa ho chceme zbaviť.

Myseľ v koncepte bielej tabule. Automatické správanie sa, ktoré nám do života neustále prináša tie isté problémy a typy ľudí. Ako zo začarovaného kruhu von? Pozrieme sa na najčastejšie zdroje pokrivených vzorcov správania sa. Mrkneme na rodovú kliatbu abstraktných pojmov. Porozprávame sa o výchove, sexualite, sile osobnosti, láske a pravde. Na našej ceste v upratovaní v našich vzorcoch správania sa nám pomôžu užitoční pomocníci - archetypy.

Nielen v rámci bojových umení sa pracuje s konceptom energie založenom na práci s pozornosťou človeka. Vzorce správania sa na tomto princípe aspoň čiastočne používa väčšina ľudí. Pričom niektorí vedia svojim správaním psychicky vyčerpať druhého človeka počas krátkeho rozhovoru. Ako sa tomu brániť? Ako s takými ľuďmi komunikovať, keď to potrebujeme napríklad kvôli práci? Prečo sa týmto technikám v rámci komunikácie vyhýbať a aké majú následky a aké sú nevýhody tohoto spôsobu získavania "energie". Znovu sa vrátime k sile osobnosti a ak sami týmto spôsobom "energiu" získavame, povieme si, kde nájsť oveľa výdatnejší zdroj skutočnej energie.

Neostaneme len pri rozprávaní sa o tom, ako nás naprogramovalo naše okolie, ale ukážeme si jednoduché postupy, ako si vziať silu ukotvenú v minulosti do prítomnosti, ako nabrať energiu, efektívne relaxačné postupy, ako zharmonizovať pravú a ľavú hemisféru a jedno cvičenie, o ktorom nám logika bude hovoriť, že nemôže fungovať. My sa totiž rozsvietime.

Na jednú stranu sa budeme celý čas rozprávať o výzvach, strese, práci na sebe,... no na stranu druhú nás tým všetkým už od začiatku bude v pozadí sprevádzať náš cieľ. Počiatočný bod, stav, z ktorého môžeme vedome tvoriť náš vlastný život, náš svet, sami seba.
Detaily

Sebarozvojový transformačný seminár Sloboda

vstupné 1490 Kč
dĺžka seminára sú 4 hodiny
maximálny počet účastníkov je 6 ľudí
seminár vediem v mojom rodnom jazyku - slovenčine
koná sa u mňa doma na adrese Záhřebská 4, Brno
sedíme pohodlne na yogamatkách a poduškách
seminár si spríjemníme cheesecakom, vodou, čajom a ovocnými džúsmi


(otevřít v mapách)
Adresa: Záhřebská 2468/4, 616 00 Brno.
Máš ďalšiu otázku?
Neváhaj se spýtať a napíš mi skrz kontaktný formulár
alebo skrz facebook.
Pár informácií o mne môžeš nájsť tu: Jozef Koláček.

© Jozef Koláček
2018 - 2024