Jóga

Sila v tele, svetlo v srdci, kľud v mysli.

Čaká Ťa tu dokonalá relaxácia. Uvoľníme telo pri jóge v obklopení rastlín. Cvičenie je sprevádzané tichou hudbou a vôňou uvolňovanou z vonných bylín nad sviečkou. Po jóge si môžeš vychutnat lahodný domáci cheesecake. Na prianie pri cheesecaku poskytujem dodatečnú masáž hlavy. Neznie to jako raj?
Čo Ťa čaká

Dve hodiny pre Tvoje telo a myseľ

zahriatie kĺbov, skľudnenie dychu
(voliteľné) krátky Core tréning, spevňovanie stredu tela
hatha yoga
(voliteľné) krátka sekvencia na rozvoj vnímavosti a empatie
(voliteľné) sladký bonus, cheesecake
(voliteľné s doplatkom) jemná relaxačná masáž hlavy
Viac informácií


Tréning je určený pre dve alebo štyri osoby, ktoré sa navzájom poznajú. Jóga se koná na adrese Záhřebská 4 v Brně v domácom prostredí, v miestnosti plnej rastlin, určenej k cvičeniu a relaxácii. Počas jógy hrá v miestnosti tichá hudba a vzduch je nasýtený vôňou aromatických bylín a korenia.

Riešenie zdravotných problémov a bolestí spôsobených ochabnutým svalstvom strednej časti tela. Tri jednoduché cviky zamerané na spevnenie tela a vyrysovanie brušných svalov. Náročnosť prispôsobujem individuálne podľa potrieb cvičiacich. Tieto cviky majú pri každodennom cvičení výrazný a rýchly účinok aj u začiatočníkov. Aj jedno jediné opakovanie cviku pred cvičením jógy môže mať aspoň motivačný účinok a môže slúžiť k otestovaniu flexibility tela pred samotným cvičením jógy. V tejto časti sa precvičuje drep znožmo, príťahy nôh v pozícii kliku a rotácie z planku na predlaktí. Celková doba pre Core nemusí prekročiť desať minút.

Hatha jóga vychádza z princípov popísaných v Jóga Sútrach, ktoré spísal Pataňdžali. Jedná sa o princípy popisujúce spôsob cvičenia, či už telesného alebo cvičenia zameraného priamo na skrotenie vlastnej mysle, ktoré postupne vedie k dokonalému uvoľneniu. A to na všetkých úrovniach, na telesnej aj psychickej úrovni, ktoré sú úzko prepojené.

Pri jóge je neustále zdôrazňované plné, hlboké dýchanie. Zatiaľ čo pri strečingu je na uvoľnenie svalstva využívaný hlavne ťah, pri jóge je to rozpínanie tela spôsobované hlbokým dychom. Rozpínanie sa dosahuje vyvolaním jemného tlaku pomocou dýchania v kombinácii s jednotlivými jógovými pozíciami, sprevádzanými spevnením určitých častí tela. Obyčajný strečing je plne zameraný na fyzické telo. Aj napriek tomu, že hatha pracuje s telom, jej primárnym cieľom je dostať pod kontrolu rozlietanú myseľ. Plné uvoľnenie je totiž možné dosiahnuť až v momente, keď sa uvoľníme aj psychicky.


Po záverečnej relaxácii Ťa môžem previesť niekoľkými krátkymi cvičeniami založenými na čchi-kungu. Využijeme dosiahnuté uvoľnenie a presunieme pozornosť na dlane. Postupne spojíme pozornosť s dychom a jemnými pohybmi dlaní a prstov. Cvičenie slúži k prepojeniu s vlastným telom a k uvedomeniu si vlastného energetického pola. Postupne sa prechádza z vnímania vlastného energetického pola aj k vnímaniu energetických polí ľudí naokolo seba. Tento tréning vychádza z mojej praxe v Shaolinskom kláštore a má uvoľňujúce a harmonizujúce účinky. Po jóge sa môžeme pár minút venovať jeho zjednodušenej a skrátenej podobe.

Na prianie môžem po jóge ponôknuť jemnú masáž šije, vlasov a tváre, ktorá prehĺbi relaxáciu, prekrví a oživí pokožku.

Jóga - 2 hodiny vrátane voliteľného doplňujúceho cvičenia
2 osoby
(360 Kč/osoba) 720 Kč
4 osoby
(280 Kč/osoba) 1120 Kč
Indická relaxačná masáž hlavy po jóge
osoba
200 Kč (běžně 350 Kč)
osoba - s permanentkou na 16 masáží
150 Kč

Chýba Ti nejaká informácia? Neváhej se spýtať a napíš mi skrz kontaktný formulár alebo skrz facebook.

© Jozef Koláček
2018 - 2024